تبلیغات
سیگنال خرید و فروش سهام ( خرید و فروش با چشمان کاملا باز )
» داستان شكل‌گیری حباب در اقتصاد به زبان ساده - سجاد کریم زاده ( شنبه 4 بهمن 1393 )
» سال 2015 از زاویه تكنیكال - http://hadafhafez.ir ( دوشنبه 29 دی 1393 )
» سخنی با پارسای عزیزم در بدو تولد ( یکشنبه 28 دی 1393 )
» یکی از بهترین استراتژی های سود ده معاملاتی ( یکشنبه 28 دی 1393 )
» شاید از بهترین روشهای اموزش، اموزش تصویری باشد ( یکشنبه 28 دی 1393 )
» از ترن هوایی پیاده شوید - نقل از سجاد و .... ( یکشنبه 28 دی 1393 )
» شوک سوئیسی به بازار طلا - Libor Rate ( شنبه 27 دی 1393 )
» نظرات فعال بورس شیکاگو درباره اقتصاد ایران - 92/05/29 - 12:18 ( شنبه 27 دی 1393 )
» علت عدم به روز رسانی وبلاگ ( شنبه 27 دی 1393 )
» بازگشایی نماد پالایشی ها تا پایان مهرماه ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» نیمــــــــــــــه بازار ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» بهترین فرصت خرید سهام با توجه به یک فاکتور ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» شنیده های بازار از پرشین تحلیل ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» تکرار تاریخ در بازار طلا؟ ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» قیمت‌سهام تا پایان سال افزایش‌ می‌یابد؟ ( شنبه 12 مهر 1393 )

گزارش بازار چهارشنبه 09 مهر 93 - کارگزاری آبانتحلیل بازار

بازار طبق انتظار در اکثر گروه ها بخصوص در اواخر دادوستدها با عرضه های پر حجم و البته منفی به کار خود پایان داد. رشد قیمتی و عرضه های مکرر خزامیا در سطوح مقاومتی و در نتیجه کاهش فشار فروش روی گروه خودرویی و زیر مجموعه ها و حتی نوسانات مثبت آنها نیز امروز تامل انگیز بود اما با توجه به حجم عرضه ها و سیراب شدن خریداران و کاهش عطش آنها در نماد خزامیا به نظر روز کاری آینده، معاملاتی متعادل با گرایشی منفی را تجربه نماید. در بقیه گروه ها به جز گروه  سنگ آهنی، معاملات اکثراً متعادل و با گرایش منفی دنبال شدند و در نهایت بازاری منفی را رقم زد. در گروه سنگ آهنی،‌ با اخباری همچون معافیت مالیاتی صادر کنندگان مواجه بودیم که در عمل بر روند سودآوری برخی نمادها (به لحاظ اینکه صادرات محصول ندارند)  تاثیر خاصی ندارد. در گروه های کوچک دارویی، غذایی ها و آی تی اکثرا منفی و گروه قندی بخصوص در اواخر بازار با رشد قیمتی مواجه شدند. در کل در ادامه، بازاری خسته کننده و فرسایشی و منفی را نظاره گر بودیم که احتمالا با توجه به تعطیلات یکشنبه هفته آینده، شنبه نیز بر همین منوال دنبال گردد. در اخبار سیاسی نیز اتفاق خاصی رخ نداده و به نظر تا حدود دو ماه آینده (پایان زمان تمدید مذاکرات) خبر خاصی نیز مشاهده ننماییم. از نکات قابل تامل ماه های اخیر به معاملات روانتر و مناسبتر شرکت های فرابورسی و در آنسو معاملات بی رمق تر و ضعیف تر بورسی می توان اشاره نمود که به نوعی از تأثیر منفی  وجود حجم مبنا حکایت دارد. با مصاحبه های متولیان بازار سرمایه به نظر فعلاً عرضه اولیه برخی شرکت ها انجام نخواهد شد که عموما به دلیل عدم فعالیت مناسب حقوقی و کمبود نقدینگی می باشد و به نوعی تصمیم مناسبی می باشد.

تحلیل تکنیکال: شاخص دارویی

نمودار پس از لمس سطح 5037 که سابقه بازگشت از آن را نیز داشته است، با کاهش همراه شده که اصلاح تا سطح 4951 منطبق بر سطح 23.6 فیبو Ret. نیز دور از ذهن نخواهد بود. با توجه به رسیدن احتمالی اندیکاتور Rsi به سطح 70 در همین محدوده، اهمیت این سطح حمایتی زیادتر نیز خواهد بود. در صورت اصلاح بیشتر، تلاقی خط میانه کانال صعودی قبلی سهم و سطح 38.2 فیبو در محدوده عددی 4871 در انتظار سهم خواهد بود. در صورت بازگشت با قدرت مناسب در هریک از سطوح حمایتی، ورود به گروه، با در نظر داشتن حد سود منطقی مناسب ارزیابی می شود.

شنیده های بازار:

مطالب این بخش براساس شنیده‌های بازار جمع‌آوری شده است و بر مبنای اطلاعات رسمی منتشره از سوی مراجع معتبر نمی‌باشد. بنابراین  منبع مطمئنی جهت تصمیم‌گیری نمی‌باشد.

خزامیا:شایعه افزایش سرمایه زامیاد توسط مدیر سرمایه گذاری سایپا تایید شد او اعلام کرده این خودرو ساز هم مانند دیگر زیرمجموعه های سایپا افزایش سرمایه دارداما عدد آن مشخص نیست اما شنیده ها از افزایش سرمایه 200 درصدی شرکت حکایت دارد.

وخوارزم:شنیده می شود که شرکت وخوارزم آخر مهرماه مجمع عادی سالیانه خواهد داشت که تصمیم دارد مبلغ 250 ریال را به ازای هر سهم تقسیم نماید

اخبار:

جزئیات احداث بزرگترین پالایشگاه گازی ایران

عادل نژاد سلیم در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به آخرین وضعیت احداث بزرگترین پالایشگاه گازی ایران گفت: پس از آنکه وزیر نفت دستور داد تا ساخت پالایشگاه گازی بید بلند 2 از شرکت انرژی سپهر گرفته و به هلدینگ خلیج فارس واگذار شود با شرکت انرژی سپهر جلسه ای را برگزار کردیم و پس از ان با شرکت ملی گاز ایران که 20 درصد سهم احداث را نیز در اختیار دارد جلسه داشتیم و به تفاهم رسیدیم. مدیرعامل شرکت هلیدنگ خلیج فارس با اشاره به اینکه فرمول قیمت گذاری مشخص شده است ادامه داد: هم اکنون منتظر تعیین قیمت و عقد قرارداد هستیم. وی با اشاره بهاینکه احداث پالایشگاه بیدبلند 2 نیاز به سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری دارد اظهار کرد: تاکنون 400 میلیون یورو در این پروژه هزینه شده و با سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری هلدینگ، این پروژه ظرف مدت 3 سال به بهره برداری خواهد رسید. بنا بر این گزارش، شرکت ملی گاز و بانک صادرات ایران بهمن سال ٨٩ قراردادی امضا کردند که ساخت پالایشگاه بید بلند ٢ و واحد استحصال اتان در پالایشگاه پارسیان را از سوی بانک صادرات (براساس سهم های یاد شده) شامل می شد.

توقف عرضه‌های اولیه در بورس و فرابورس

معاون بازار شرکت بورس با بیان اینکه به هیچ عنوان در بورس وفرابورس عرضه اولیه سهام انجام نخواهد شد، به لزوم فرهنگ‌سازی در حوزه قرادادهای آتی سهام توسط کارگزاری‌ها اشاره کرد و گفت: کارگزاران رابط میان بورس‌ها و سرمایه‌گذاران هستند. وی در پاسخ به این سؤال که چه تسهیلاتی در روند معاملات اوراق آتی سهام درنظر گرفته شده و اینکه چه نمادهایی به جمع سررسیدهای آتی سهام اضافه خواهند شد، افزود: تسهیلات نرم‌افزاری توسط شرکت‌ها به افراد فعال و واقعی بازار ارائه خواهد شد و دسترسی ها نیز در این زمینه برای آنان فراهم می‌شود.معاون بازار شرکت بورس گفت: در حوزه مقررات و بسترسازی‌ها از جانب متولی بازار اقدامات لازم انجام شده و نیازمندی‌های معاملات اوراق آتی سهام فراهم شده است، اما در حوزه فرهنگسازی و آموزش شرکت‌های کارگزاری به عنوان پیشانی بازارهای سهام نقش مؤثری دارند. وی تأکید کرد: در این بخش با توجه به نیاز بازار و تقاضای فعالان، بر تعداد نمادها افزوده خواهد شد، اما در شرایط فعلی با توجه به عدم تقاضا فعلا نمادی به این بازار اضافه نخواهد شد.

 


ادامه مطلب...