تبلیغات
سیگنال خرید و فروش سهام ( خرید و فروش با چشمان کاملا باز )
» داستان شكل‌گیری حباب در اقتصاد به زبان ساده - سجاد کریم زاده ( شنبه 4 بهمن 1393 )
» سال 2015 از زاویه تكنیكال - http://hadafhafez.ir ( دوشنبه 29 دی 1393 )
» سخنی با پارسای عزیزم در بدو تولد ( یکشنبه 28 دی 1393 )
» یکی از بهترین استراتژی های سود ده معاملاتی ( یکشنبه 28 دی 1393 )
» شاید از بهترین روشهای اموزش، اموزش تصویری باشد ( یکشنبه 28 دی 1393 )
» از ترن هوایی پیاده شوید - نقل از سجاد و .... ( یکشنبه 28 دی 1393 )
» شوک سوئیسی به بازار طلا - Libor Rate ( شنبه 27 دی 1393 )
» نظرات فعال بورس شیکاگو درباره اقتصاد ایران - 92/05/29 - 12:18 ( شنبه 27 دی 1393 )
» علت عدم به روز رسانی وبلاگ ( شنبه 27 دی 1393 )
» بازگشایی نماد پالایشی ها تا پایان مهرماه ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» نیمــــــــــــــه بازار ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» بهترین فرصت خرید سهام با توجه به یک فاکتور ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» شنیده های بازار از پرشین تحلیل ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» تکرار تاریخ در بازار طلا؟ ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» قیمت‌سهام تا پایان سال افزایش‌ می‌یابد؟ ( شنبه 12 مهر 1393 )

نیمــــــــــــــه بازاردر اولین ساعت معاملاتی امروز شاخص کل  با 39 واحد کاهش به رقم 71624 واحد رسید. و بیشترین تاثیر منفی را خارک بر شاخص گذاشته است .


گروه پتروشیمی 


شخارک تا این لحظه بیشترین تاثیر منفی را بر بازار داشته است . این سهم که قبلاً سود را به واسطه نرخ خوراک 16 سنتی ۲۷۳۸ ریال اعلام کرده بود. حالا با نرخ ۱۳ سنت به سود ۳۳۰۷ ریال رسیده است که البته هنوز مفروضاتی همچون تسعیر ارز 2650 تومانی،یک ماه اورهال در مهرماه و نرخ متانول 350 دلاری کمی محافظه کارانه است اما بازار با توجه به طرح  ابهامات نرخ خوراک ترجیح میدهد روی این گروه ریسک نکند و نمادهای این صنعت عموما منفی هستند.

روز گذشته معاون وزیر نفت از پیشنهاد تعیین فرمول قیمت گاز مصرفی پتروشیمی ها خبرداد و گفت: چنانچه به دلیل اجبار (قطع گاز)، تولید واحدهای پتروشیمی دچار مشکل شود لازم است خسارت آنها در قالب آیین نامه پرداخت شود.. منصور معظمی اعلام داشته که وزارت نفت معتقد است فرمول قیمت گاز مصرفی واحدهای پتروشیمی برای یک مدت طولانی مثلا حداقل ١٠ سال تغییری نکند.  بر اساس فرمول پیشنهادی وزارت نفت، قیمت خوراک گاز مصرفی پتروشیمی ها نسبت به قیمت جهانی هر خانواده از محصولات این پتروشیمی ها تعیین خواهد شد.

 

گروه انفورماتیک


 گفته می شود بازگشت سقف برداشت از خودپردازها به 200 هزار تومان و منتفی شدن دریافت وجه یک میلیونی، همچنین متوقف شدن دریافت کارمزد از پایانه های فروشگاهی می تواند موجب افزایش تراکنش ها و بهبود سودآوری بعضی نمادهای گروه انفورماتیک شود.


حمل و نقل


 گفته می شود احتمال افزایش حجم مبادلات ایران و روسیه و همچنین کاهش مشکلات سرویس دهی و مسایل گمرکی وجود دارد. اگر این خبرهای تایید نشده محقق شوند تاثیر مثبتی بر شرکت کشتیرانی دریای خزر خواهد داشت.


گروه قند و شکر


در مجمع فوق العاده روز دوشنبه قند بیستون با افزایش سرمایه 1500 درصدی سرمایه این شرکت 3 به 48 میلیارد تومان رسید.

در جلسه ای که دیروز معاون انجمن صنفی کارخانجات قند و شکر با معاون وزیر صنعت ،معدن و تجارت و نماینده وزارت جهاد کشاورزی و دیگر مقامات مسئولان داشت، مشخص شد که 130 هزار تن شکر در انبارهای بخش خصوصی وجود دارد که مقرر شد 130 هزار تن شکر بخش خصوصی با قیمت های مناسب و به صورت حواله بین مصرف کنندگان عمده توزیع شود تا اثری در بازار مصرف نداشته باشد . در این جلسه همچنین موضوع افزایش قیمت قند و شکر به جلسه دوشنبه آینده موکول شود 


بانکها

در گروه بانکی شایعاتی مبنی بر عدم پوشش مناسب در گزارش 6 ماهه نماد های این گروه شنیده می شود.


سیمان


 با توجه به برگزاری جلسات مکرر انجمن صنفی صنعت سیمان با نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و نتایج مثبت حاصل از این جلسات به نظر می رسد بزودی عرضه سیمان در بورس کالا به طور رسمی اعلام خواهد شد.


خودرویی


دیروز خبر ثبت افزایش سرمایه خساپا نیز در کدال آمد. همچنین در خبرهای دیروز آمده بود که قاضی پور عضو کمیته تحقیق و تفحص از صنعت خودرو با بیان اینکه بحث خودرو به اتمام رسیده و در کمیسیون صنایع نیز قرائت شد، گفت: در حال حاضر منتظر نظر و نتیجه قوه قضاییه هستیم و عقیده داریم قیمت خودرو باید 30درصد کاهش یابد 

گروه ماشین آلات و تجهیزات


شنیده شده افزایش سرمایه 560 درصدی تکشا در حال آماده شدن است. مدیرعامل شرکت کمباین‌سازی ایران نیز از راه‌اندازی اولین واحد مکانیزاسیون برنج برای نخستین بار در کشور خبر داد.


دارویی ها


شرکت سبحان دارو که دو روز پیش جهت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده متوقف شده بود مدیرعامل شرکت سبحان دارو گفت: پیش بینی  میشود که ظرفیت خطوط تولید پس از اجرای طرح تا 50 درصد افزایش یابد و با آوردن یک دستگاه گرانولاسون، 2 دستگاه پرس، دو دستگاه بلیسترینگ و کارتونینگ ظرفیت بخشهای مختلف افزایش یابد.


گروه سرمایه گذاری و چند رشته ای


شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در نظر دارد سرمایه خود را از مبلغ 18000 میلیارد ریال به مبلغ 36000 میلیارد ریال برساند که این افزایش سرمایه 18000 میلیارد ریالی ( معادل 100 درصد ) ، مبلغ 11340 میلیارد ریال آن از محل مطالبات و آورده های نقدی سهامداران و مابقی آن مبلغ 6660 ریال از محل اندوخته قانونی شرکت می باشد .

شایعاتی در بازار منتشر شده اند که وپترو قصد دارد بعضی سرمایه گذاری های بزرگ خود را بفروش برساند و وارد سرمایه گذاری در پروژه های پتروشیمی شود.

شنیده شده بود که واتی تصمیم دارد دو زیرمجموعه ریسندگی خود در استان گیلان را از طریق مزایده واگذار نماید. در نماد ورنا نیز سازمان خصوصی سازی قصد عرضه بلوک 5.01 درصدی سرمایه گذاری رنا را در 27 مهر دارد.

 

در گروه معدنی و سنگ آهن


به گزارش ماین نیوز، براین اساس، به استناد تبصره 3 بند ب ماده 104 قانون برنامه پنجم توسعه، با هدف تقویت صادرات غیرنفتی عوارض صادرات 9 قلم کالا شامل شمش فولاد، آلومینیوم، مفتول مسی، مس کاتد، سنگ آهن، کنسانتره سرب و روی، شمش سرب، شمش روی و سولفات سدیم صفر اعلام شد .  این خبر در حالی منتشر می شود که پیش از این معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت از لغو عوارض صادرات سنگ آهن در شورای عالی اقتصاد ابراز بی اطلاعی کرده بود . مقرر بود از ابتدای سال جاری از صادرات سنگ آهن با هدف تشویق به فرآوری این ماده معدنی در داخل عوارض دریافت شود که این کار به دلیل افت شدید سنگ آهن در بازار جهانی و احتمال تعطیلی معادن داخلی به تعویق افتاد که حالا براساس این خبر به طور کلی موضوع عوارض سنگ آهن منتفی شده است .

پرشین تحلیل - مهر ماه 1393

ادامه مطلب...