تبلیغات
سیگنال خرید و فروش سهام ( خرید و فروش با چشمان کاملا باز )
» داستان شكل‌گیری حباب در اقتصاد به زبان ساده - سجاد کریم زاده ( شنبه 4 بهمن 1393 )
» سال 2015 از زاویه تكنیكال - http://hadafhafez.ir ( دوشنبه 29 دی 1393 )
» سخنی با پارسای عزیزم در بدو تولد ( یکشنبه 28 دی 1393 )
» یکی از بهترین استراتژی های سود ده معاملاتی ( یکشنبه 28 دی 1393 )
» شاید از بهترین روشهای اموزش، اموزش تصویری باشد ( یکشنبه 28 دی 1393 )
» از ترن هوایی پیاده شوید - نقل از سجاد و .... ( یکشنبه 28 دی 1393 )
» شوک سوئیسی به بازار طلا - Libor Rate ( شنبه 27 دی 1393 )
» نظرات فعال بورس شیکاگو درباره اقتصاد ایران - 92/05/29 - 12:18 ( شنبه 27 دی 1393 )
» علت عدم به روز رسانی وبلاگ ( شنبه 27 دی 1393 )
» بازگشایی نماد پالایشی ها تا پایان مهرماه ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» نیمــــــــــــــه بازار ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» بهترین فرصت خرید سهام با توجه به یک فاکتور ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» شنیده های بازار از پرشین تحلیل ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» تکرار تاریخ در بازار طلا؟ ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» قیمت‌سهام تا پایان سال افزایش‌ می‌یابد؟ ( شنبه 12 مهر 1393 )

خلاصه بازار از نگاه کارگزاری آبان - 920707تحلیل بازار

اکثر گروه ها، بخصوص گروه خودرویی و زیر مجموعه ها و گروه ساختمانی شروعی منفی و فشار فروش محسوسی را تجربه نمودند که در نهایت با افت قیمتی به کار خود پایان دادند. در این بین گروه قطعه ساز در اواخر بازار از اقبال بیشتر و معاملاتی مثبت تر برخوردار بود که شایعات افزایش احتمالی نرخ محصولات از دلایل آن می توان عنوان نمود. گروه پتروشیمی همچنان در سایه ابهامات مختلف به همراه گروه بانکی و سیمانی معاملاتی منفی را تجربه نمودند. در گروه های بزرگ، گروه معدنی و فلزات با اقبال نسبی معاملاتی مثبت را تجربه نمودند که  در گروه روی و سنگ آهنی محسوس تر بود. در گروه های کوچک همچون گروه دارویی بعد از رشد کوتاهی که تجربه نمودند با حجم اندک  اکثرا منفی معامله شدند. گروه غذایی، آی تی، قندی و برخی تک نمادها (در گروه لوازم خانگی) اکثرا مثبت و پرتقاضا به کار خود پایان دادند. شاخص کل نیز با جابجایی بلوک و معاملات دو طرفه سهام شاخص سازی همچون مخابرات و کچاد و...رشد قیمتی اندکی را علی رغم جو منفی بازار تجربه نمود. عملا بازار با عقب نشینی طرفین مذاکرات هسته ای، حالت رکود و نزول فرسایشی مجددی را به خود گرفته و به نظر حداقل تا پایان مهلت مذاکرات (آذر ماه) ادامه داشته باشد و به غیر از نوسانات مثبت اندک و رشد معدود سهام کوچک شاهد رشد قابل ملاحظه در قیمت سهام نباشیم. در این شرایط سخت و با کمبود نقدینگی خبرهایی از عرضه اولیه های بزرگ همانند پتروشیمی ها و هلدینگ های این صنعت به گوش می رسد که جای تأمل دارد و در صورت به وقوع پیوستن، قطعا باعث فشار فروش مضاعف بر بازار خواهد گردید. در کل برای فردا بازاری منفی بخصوص در گروه های بزرگ و بازاری مثبت در سهام به اصطلاح بتا منفی همچون غذایی و قندی انتظار میرود.

خلاصه اطلاعیه: نفت سپاهان

شرکت نفت سپاهان  سود سال 93 خود را با 2% افزایش مبلغ 3,469 ریال به ازای هر سهم اعلام نمود. نسبت به پیش بینی قبلی بهای تمام شده افت 1.7درصدی را نشان می دهد که منجر به افزایش حاشیه سود ناخالص از 25% به 27% در پیش بینی جدید شده است. بهای مصرف مواد اولیه با افت 4درصدی همراه بوده که عمدتا با توجه به کاهش در قیمت لوبکات صورت گرفته است. متوسط نرخ هر تن لوبکات در پیش بینی جدید حدود 17.9 میلیوین ریال گزارش شده در حالی که در گزارش قبلی حدود 19.2 میلیون ریال در نظر گرفته شده بود.

تحلیل تکنیکال: غمینو

سهم پس از لمس سطح حمایتی مستحکم 5880 در کف کانال، با افزایش تقاضا همراه شده است. تراکم چند سطح مقاومتی فیبوناچی و میانگین متحرک 20 روزه در محدوده 6410 تا 6650 و همچنین قرار داشتن اندیکاتور Rsi در محدوده مقاومتی 50 حاکی چالشی بودن این محدوده معاملاتی می باشد. به منظور عبور، افزایش حجم معاملات ضروری می باشد. در صورت عدم عبور افت قیمت تا محدوده 5880 دور از ذهن نمی باشد. مقاومت های بعدی سهم نیز در صورت گذر به ترتیب سطوح 6740، 6940و 7100 می باشند. در صورت گذر از محدوده مذکور ورود با در نظر داشتن حد سود 10 درصد مناسب می باشد. شکست سطح 5880 نیز حد ضرر این معامله را فعال خواهد کرد.

شنیده های بازار:

مطالب این بخش براساس شنیده‌های بازار جمع‌آوری شده است و بر مبنای اطلاعات رسمی منتشره از سوی مراجع معتبر نمی‌باشد. بنابراین  منبع مطمئنی جهت تصمیم‌گیری نمی‌باشد.

وانصار:در وانصار شایعه شده بخشی از پروژه اطلس مال و تبریز فروخته شده است.

خودرو:شنیده شده احتمالا تغییراتی در نرخ تعرفه واردات خودروهای کامل صورت می پذیرد. در این راستا گفته می شود که پیشنهادات برای افزایش نرخ تعرفه به محدوده 65 درصد جدی است ، این در شرایطی است که در حال حاضر تعرفه واردات خودرو در بازه 45 درصد می باشد.

اخبار:

قیمت خوراک با تفاهم با پتروشیمی ها

بیژن زنگنه، وزیر نفت، صبح امروز در حاشیه نشست صبحانه کاری با فعالان بخش خصوصی حوزه انرژی درباره عرضه نفت خام در بورس انرژی گفت: با هدف صادرات 100 هزار بشکه نفت خام از طریق بورس انرژی به صورت ریالی عرضه می‌شود و اگر کسی بخواهد دلاری خرید کند نیز مشکلی وجود ندارد. وزیر نفت درباره‌ی تعیین قیمت خوراک مجتمع‌های پتروشیمی برای 10 سال، اظهار کرد: با پتروشیمی‌ها قرار‌ی گذاشتیم که اگر با آنها به تفاهم برسیم قیمت خوراک برای مدت طولانی تعیین می‌شود.وی با اشاره به این‌که مجلس اکنون در حال کار بر روی این موضوع به منظور گنجاندن آن در لایحه تنظیم مقررات مالی دولت که باعث دائمی‌شدن قانون‌ها است، خاطر نشان کرد: البته مجلس قیمت‌گذاری نمی‌کند، بلکه چارچوب‌های لازم در این راستا را تعیین می‌کند.زنگنه گفت: اگر پتروشیمی‌ها آمادگی داشته باشند، می‌توانیم فرمول تعیین قیمت خوراک را تا پایان مهرماه تهیه کنیم.

عراقچی: دور تازه مذاکرات کمتر از دو هفته دیگر آغاز می‌شود

سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران روز یکشنبه گفت مذاکرات هسته‌ای که تازه‌ترین دور آن روز جمعه بدون اعلام نتیجه پایان یافت، کمتر از دو هفته دیگر در یک شهر اروپایی از سر گرفته می‌شود.آقای عراقچی که با خبرگزاری «کیودو» ژاپن مصاحبه می‌کرد، گفت این دیدار در حالی صورت می‌گیرد که «اختلافات بر سر موضوعات مهم» پابرجا مانده است.وی افزود: «ما توانستیم در فضایی سازنده به درکی بسیار بهتر برسیم، اما هنوز اختلافات بر سر مسائل مهم باقی مانده است.»هفتمین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 در شهر نیویورک در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شد. در حالی که پیشتر صحبت‌هایی از برگزاری نشست‌هایی در سطح وزیران خارجه هفت کشور مطرح شده بود، این نشست به دلیل آنچه «لوران فابیوس» آن را عدم پیشرفت در مذاکرات خواند، برگزار نشد.بر اساس توافق موقتی که سال گذشته میان تهران و پنج عضو دائم شورای امنیت به علاوه آلمان به دست آمد و در پایان تیر ماه برای چهار ماه تمدید شد، طرفین باید تا روز سوم آذر به راهکار جامع دست یابند.

 

 

 


ادامه مطلب...