تبلیغات
سیگنال خرید و فروش سهام ( خرید و فروش با چشمان کاملا باز )
» داستان شكل‌گیری حباب در اقتصاد به زبان ساده - سجاد کریم زاده ( شنبه 4 بهمن 1393 )
» سال 2015 از زاویه تكنیكال - http://hadafhafez.ir ( دوشنبه 29 دی 1393 )
» سخنی با پارسای عزیزم در بدو تولد ( یکشنبه 28 دی 1393 )
» یکی از بهترین استراتژی های سود ده معاملاتی ( یکشنبه 28 دی 1393 )
» شاید از بهترین روشهای اموزش، اموزش تصویری باشد ( یکشنبه 28 دی 1393 )
» از ترن هوایی پیاده شوید - نقل از سجاد و .... ( یکشنبه 28 دی 1393 )
» شوک سوئیسی به بازار طلا - Libor Rate ( شنبه 27 دی 1393 )
» نظرات فعال بورس شیکاگو درباره اقتصاد ایران - 92/05/29 - 12:18 ( شنبه 27 دی 1393 )
» علت عدم به روز رسانی وبلاگ ( شنبه 27 دی 1393 )
» بازگشایی نماد پالایشی ها تا پایان مهرماه ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» نیمــــــــــــــه بازار ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» بهترین فرصت خرید سهام با توجه به یک فاکتور ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» شنیده های بازار از پرشین تحلیل ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» تکرار تاریخ در بازار طلا؟ ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» قیمت‌سهام تا پایان سال افزایش‌ می‌یابد؟ ( شنبه 12 مهر 1393 )

گزارش بازار یکشنبه 06 مهر 93 - کارگزاری آبانتحلیل بازار

صف خرید پرحجم زامیاد در شروع معاملات در کنار دادوستدهای پر حجم و عرضه های مکرر صف خرید، طبق انتظار معاملاتی متعادلتر و حتی مثبت را برای گروه خودرویی و در نتیجه کلیت بازار ایجاد نمود. گروه ساختمانی، دارویی، قندی، حمل و نقل، قطعه سازان و لیزینگی ها از اقبال بیشتر و معاملاتی مثبت تر برخوردار بودند. در مقابل، گروه پتروشیمی، فلزی و معدنی ها، سیمانی ها و بانک ها اکثرا متعادل با گرایشی منفی به کار خود پایان دادند. البته سخنان امید بخش بعضی دولتمردان مبنی بر نزدیک شدن مواضع طرفین گفتگوی هسته ای را از دلایل اقبال برخی گروه ها و معاملات مناسب تر نسبت به روز کاری گذشته می توان عنوان نمود. افزایش حجم معاملات در 10 روز اخیر علی رغم معاملاتی اکثرا متعادل با گرایشی منفی از نکات قابل تامل و البته امیدوار کننده روز های اخیر بشمار می رود ولی هنوز راه درازی تا برگشت سرمایه های خارج شده از بازار و کسب اعتماد مجدد آنها از سوی مسئولین و بازار سرمایه در پیش می باشد که درسایه دست یابی به توافقی حداقلی امکان پذیر خواهد بود. در کل به نظر فردا معاملاتی متعادل و این بار با گرایشی منفی تر از امروز را مشاهده نماییم که همچنان تک نمادها، گروه ساختمانی، دارویی و قندی با اقبال بیشتر، معاملاتی مثبت تر را تجربه نمایند.

خلاصه اطلاعیه: موتوژن

شرکت موتوژن در گزارش اخیر خود سود خالص هر سهم برای سال مالی منتهی به 31/06/1394 را با سرمایه 680,400 میلیون ریالی خود مبلغ 921 ریال پیش بینی کرده است که نسبت به سود خالص پیش بینی شده سال مالی منتهی به 31/06/1393 ، 17.4% رشد داشته است. شرکت انتظار دارد که درآمد فروش سال 94  نسبت به سال مالی گذشته با  16 درصد افزایش به مبلغ 3,254 میلیارد ریال برسد. 57.26% از درآمد فروش شرکت مربوط به محصول الکتروموتور کولری و 31% از درآمد فروش مربوط به محصول الکتروموتور صنعتی می باشد. متوسط نرخ فروش محصول الکتروموتور کولری در پیش بینی 94 نسبت به متوسط نرخ این محصول در اطلاعات واقعی 9 ماهه منتهی به 31/03/93 با رشد 15درصدی و محصول الکتروموتور صنعتی با رشد 16درصدی لحاظ شده است.

تحلیل تکنیکال: قشیر

سهم با بهبود حجم معاملات، طی معاملات روز جاری از سد مقاومت 6400 عبور نموده است. اندیکاتور RSI نیز در همین محدوده از سطح 50 جدا شده که با توجه به کندل  تشکیل شده امروز و گذر میانگین متحرک 10 روزه از دیگر میانگین ها،می تواند آغاز گر روند صعودی باشد. سطوح مقاومتی بعدی 6800 و 7400 می باشند که برای عبور از این سطوح، سهم نیاز به اخبار مناسب بنیادی(تایید شایعه افزایش نرخ) خواهد داشت. در صورت تثبیت قیمت بالاتر از محدوده 6400 ورود با در نظر داشتن حد سود 10 درصد مناسب ارزیابی می شود.

شنیده های بازار:

مطالب این بخش براساس شنیده‌های بازار جمع‌آوری شده است و بر مبنای اطلاعات رسمی منتشره از سوی مراجع معتبر نمی‌باشد. بنابراین  منبع مطمئنی جهت تصمیم‌گیری نمی‌باشد.

خزامیا:شنیده می شود دلیل تقاضای چند میلیونی به خزامیا واریز 30 میلیارد تومان به حساب بانک ملت زامیاد از طرف وزارت نفت بوده است

پاکشو:باتوجه به افزایش نرخ محصولات شوینده و اینکه اکثر محصولات شرکت مایع هستند و این شرکت فاقد خط تولید صابون می باشد افزایش نرخ 12 درصدی تاثیر قابل ملاحظه ای بر سود شرکت خواهد داشت

اخبار:

جان کری: امید زیادی به دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران طی چند هفته آینده داریم

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه اسکای نیوز، جان کری، وزیر خارجه آمریکا جمعه شب اعلام کرد که واشنگتن «امید زیادی» دارد که طی چند هفته اینده به توافق با ایران دست پیدا کند. وزیر خارجه آمریکا همچنین اعلام کرد که مبارزه با داعش برای حمایت از نظام بشار اسد رئیس جمهور سوریه نیست.این در حالی است که نشست جدید میان جان کری و محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در نیویورک برگزار شد. از سوی دیگر حسن روحانی رئیس جمهور ایران نیز تاکید کرد: امیدواریم توافق دوجانبه و قابل قبولی در مذاکرات هسته ای حاصل شود.آقای روحانی در حاشیه سفر به نیویورک برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در گفتگو با شبکه سی ان ان در خصوص این سوال که ایا وی تصورمی کند تا ضرب الاجل نوامبر توافق نهایی بر سر برنامه هسته ای ایران حاصل می شود یا خیر ؟‌ گفت: امیدوارم نتیجه ای قابل قبول و دو جانبه حاصل شود.وی گفت: دو طرف در این مذاکرات جدی هستند و به ویژه طرف ایرانی بسیار جدی است.

یک شرکت پرحاشیه بازهم گزارش مثبت روانه بازار کرد

محمد رمضانیان مدیرعامل شرکت فرابورسی توسعه خدمات دریایی و بندری سینا در نامه‌ای به رئیس اداره نظارت بر ناشران فرابورس درباره آخرین فعالیت‌های خود گزارش و شفاف سازی ارائه کرد که متن آن به شرح زیر است.به استحضار می‌رساند که این شرکت در مردادماه 93 موفق به انعقاد دو قرارداد واگذاری زمین جهت احداث سوله و سیلوی غلات به صورت BOT در منطقه ویژه اقتصادی نوشهر با اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران شده است.مدت زمان واگذاری قرارداد سوله ده ساله است که سال اول آن زمان ساخت و ساز و 9 سال بعدی زمان بهره برداری می‌باشد.مدت زمان واگذاری قرارداد احداث سیلوی غلات پانزده‌ساله است که یک سال و نیم اول زمان ساخت و ساز و سیزده و نیم بعدی زمان بهره‌برداری می‌باشد؛ لذا در سال مالی 93 این دو قرارداد هیچ گونه اثرسود و زیانی ندارد.

 

 

 


ادامه مطلب...