تبلیغات
سیگنال خرید و فروش سهام ( خرید و فروش با چشمان کاملا باز )
» داستان شكل‌گیری حباب در اقتصاد به زبان ساده - سجاد کریم زاده ( شنبه 4 بهمن 1393 )
» سال 2015 از زاویه تكنیكال - http://hadafhafez.ir ( دوشنبه 29 دی 1393 )
» سخنی با پارسای عزیزم در بدو تولد ( یکشنبه 28 دی 1393 )
» یکی از بهترین استراتژی های سود ده معاملاتی ( یکشنبه 28 دی 1393 )
» شاید از بهترین روشهای اموزش، اموزش تصویری باشد ( یکشنبه 28 دی 1393 )
» از ترن هوایی پیاده شوید - نقل از سجاد و .... ( یکشنبه 28 دی 1393 )
» شوک سوئیسی به بازار طلا - Libor Rate ( شنبه 27 دی 1393 )
» نظرات فعال بورس شیکاگو درباره اقتصاد ایران - 92/05/29 - 12:18 ( شنبه 27 دی 1393 )
» علت عدم به روز رسانی وبلاگ ( شنبه 27 دی 1393 )
» بازگشایی نماد پالایشی ها تا پایان مهرماه ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» نیمــــــــــــــه بازار ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» بهترین فرصت خرید سهام با توجه به یک فاکتور ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» شنیده های بازار از پرشین تحلیل ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» تکرار تاریخ در بازار طلا؟ ( دوشنبه 14 مهر 1393 )
» قیمت‌سهام تا پایان سال افزایش‌ می‌یابد؟ ( شنبه 12 مهر 1393 )

خلاصه بازار از نگاه کارگزاری آبان - 920705تحلیل بازار

پیشرفت های بسیار کند مذاکرات هسته ای به نقل از آقای رئیس جمهور و ادامه اخبار منفی و عدم پیشرفت خاصی در مذاکرات، منجر به بازاری منفی با فشار فروش تامل انگیزی در اکثر گروه ها بخصوص گروه خودرویی گردید. اما در اواخر بازار و با خریدهای پرحجم حقوقی ها در نماد زامیاد و صف خرید آن، شاهد افزایش نسبی تقاضا در گروه خودرویی و برخی از گروه های دیگر بودیم. شایعه افزایش سرمایه 200% از محل انباشته در کنار شناوری پایین از دلایل اقبال به نماد زامیاد می توان عنوان نمود و برای فردا با توجه به نزدیک شدن زامیاد به سطوح مقاومتی کوتاه مدت، انتظار معاملاتی پر حجم و البته هیجانی را در این نماد داریم. از معدود گروه های مثبت امروز به گروه سیمانی و دارویی و ساختمانی می توان اشاره نمود. اما کم حجم بودن اکثر دادوستدهای مثبت نسبت به منفی ها در نهایت افت شاخص کل را سبب گردید. گروه پتروشیمی و فلزات و معدنی ها و بقیه گروه ها اکثراً متعادل با گرایشی منفی به کار خود پایان دادند. نزدیک شدن به زمان گزارشات 6 ماهه و همچنین مشخص شدن رویکرد هسته ای و البته امیدواری به حصول توافقی جامع و رفع تحریم ها و همچنین ارائه بودجه کل کشور در آینده نزدیک از مسائل مهم و تاثیر گذار پیش روی سهامداران و فعالان بازار خواهد بود. در کل با توجه به خریدهای اواخر بازار امروز و البته جو منفی حاکم به نظر فردا بازاری متعادلتر بخصوص در گروه خودرویی را نظاره گر باشیم.

خلاصه اطلاعیه: کشتیرانی ج . ا. ا

شرکت سود خالص هر سهم برای سال مالی منتهی به 31/03/1394 را به مبلغ 104 ریال پیش بینی کرده است که در مقایسه با عملکرد سال مالی منتهی به 31/03/1393، 33% کاهش داشته است. این کاهش عمدتاً ناشی از افزایش 255.62 درصدی هزینه های مالی و افزایش 110 درصدی هزینه های فروش و عمومی می باشد. شرکت در پیش بینی سود هر سهم مبلغ 2,572 میلیارد ریال یعنی به ازای هر سهم 157 ریال درآمد حاصل از سرمایه گذاری اعلام نموده است. لازم به ذکر است که سود خالص هر سهم گروه برای ساال مالی منتهی به 31/03/1394 مبلغ 351 ریال پیش بینی شده است که در مقایسه با عملکرد سال مالی منتهی به 31/03/1393، 35% کاهش داشته است.

تحلیل تکنیکال: توریل

سهم طی معاملات امروز با ازدیاد حجم معاملات توانسته از سد سطح مقاومتی 7200 عبور کند. در همین محدوده اندیکاتور RSI نیز از محدوده 50 عبور نموده است. سطوح مقاومتی بعدی سهم، در محدوده قیمتی 7650 و 8130 قرار دارند. سهم در محدوده 7650 نیز کاری نسبتا سخت در پیش خواهد داشت. در صورت عبور از این محدوده لمس سقف قیمتی قبلی در سطح 8130 دور از ذهن نخواهد بود. ورود در صورت گذر از محدوده مذکور برای افراد ریسک پذیر مناسب ارزیابی می شود.

شنیده های بازار:

مطالب این بخش براساس شنیده‌های بازار جمع‌آوری شده است و بر مبنای اطلاعات رسمی منتشره از سوی مراجع معتبر نمی‌باشد. بنابراین  منبع مطمئنی جهت تصمیم‌گیری نمی‌باشد.

ولبهمن:شنیده ها حاکیست که عرضه اولیه ولبهمن طی هفته جاری انجام خواهد پذیرفت.

حتاید: مدیر عامل سابق شرکت تایدوا‌تر با بیان اینکه تایدوا‌تر هنوز در بندر شهید رجایی مستقر است، ‌ گفت: فقط نام تایدوا‌تر حذف شده و هنوز این شرکت اپراتور بندر شهید رجایی است.

اخبار:

دولت قیمت پتروشیمی‌ها را ارزان می‌کند

قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شناسایی برخی از دلالان و واسطه‌های بزرگ مواد پتروشیمی توسط وزارت صنعت اعلام کرد: قیمت آن دسته از مواد پتروشیمی تولید داخل که نسبت به قیمت‌های جهانی گران‌ تر شده باشد به زودی در بازار داخلی کاهش می‌یابد.مجتبی خسروتاج قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شناسایی دلالان مواد پتروشیمی توسط این وزارتخانه، گفت: با آزاد سازی قیمت محصولات پتروشیمی و فرآورده های پلیمری برخی از شرکت های صاحب پروانه دیگر از بورس مواد خریداری نمی کنند.این مقام مسئول با اعلام اینکه با آزاد سازی قیمت ها، معاملات بورس شفاف تر و تقاضای کاذب به حداقل کاهش می یابد، تصریح کرد: بر این اساس شناسایی آن دسته از شرکت هایی که تا پیش از آزاد سازی قیمت ها خریدهای قابل توجه از بزرگ از بورس انجام داده و هم اکنون خرید این شرکت ها متوقف شده است در حال بررسی است.

مذاکرات هسته‌ای بدون پیشرفت پایان یافت

هفتمین دور مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 صبح روز شنبه به وقت تهران پایان یافت.به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هفتمین دور مذاکرات هسته‌ای ایران که از 10 روز پیش در نیویورک آغاز شده بود جمعه شب به وقت نیویورک (6 صبح به وقت تهران) در حالی که اختلافات دو طرف هنوز به قوت خود باقی است پایان یافت.این مذاکرات جمعه شب با دیدار سه جانبه ظریف اشتون و کری برای دومین‌بار در دو روز گذشته ادامه یافت. اما بعد از دو ساعت رایزنی دو طرف نتوانستند به نقطه نظر مشترک برای رفع اختلاف نظرها برسند.بر اساس اطلاع خبرنگار ایسنا، هنوز زمان مذاکرات بعدی مشخص نشده است.

 

 

 


ادامه مطلب...